Gönderim Hakkında

Kongreye göndereceğiniz, BİLDİRİ, POSTER BİLDİRİ, ÇALIŞTAY/ATÖLYE başvurularını
https://ufbmek2021.mehmetakif.edu.tr/openconf/openconf.php
adresindeki  “KAYIT OL” sekmesine tıklayıp aşağıdaki basamakları izleyerek kaydınızı yapabilirsiniz:  

 • Kayıt ol: Bildiri, çalıştay/atölye başvurularınızın gönderimi için “Kayıt ol” sekmesine tıklayınız.
  1. Rıza kutucuğunu onaylayınız.
  2. Genel Bilgi başlığı altında gönderinin (bildiri, çalıştay/atölye) başlığını ilk harfleri büyük olacak şekilde yazınız. (Örnek: Fen Bilimleri ve Matematik Eğitiminde Temel Sorunlar..)
  3. “Yazar(lar)” başlığı altında; sorumlu yazarın adı, soyadı, kurumu, büyük harflerle kısaltma kullanmadan doldurulmalıdır. Ülke bilgisi açılır pencereden seçilmeli, eposta kısmı küçük harflerle doldurulmalıdır. İletişim için ilk yazara (Yazar 1) ait e-posta adresi kullanılacaktır. Diğer yazarları (en fazla 6 yazara kadar) eklemek için “Yazar Ekle” sekmesini tıklayarak bu yazarlar içinde kutucukları benzer şekilde doldurunuz.
  4. “İrtibat Kurulacak Yazar” başlığı altındaki “Alternatif İrtibat Bilgileri” kısmına yine ilk yazara ait ikinci bir e-posta adresi girilmelidir.
  5. “Konu Alanları” başlığı altında çalışmanızın dahil olduğu konu alanlarını seçiniz (Birden fazla seçim yapabilirsiniz, hakem atamalarının seçimlerinize göre yapılacağını unutmayınız.)
  6.  “Şifre” başlığı altında şifrenizi oluşturunuz. Burada oluşturduğunuz şifre, sonraki aşamalarda gerekli olacağından not etmenizi öneririz.
  7. “Yorumlar” başlığı altında varsa kongre düzenleme kuruluna bildirmek istediğiniz istek ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.
  8. “Kayıt ol” butonuna tıklayarak bu aşamayı sonlandırınız. Herhangi bir bölümdeki eksikliği tamamlamanız için sistem hatırlatma yapacaktır. Kayıt işleminiz gerçekleştiğinde size bir gönderi numarası verilecek ve e-posta adresinize kaydınızın alındığına dair bir ileti gönderilecektir. Gönderi numarası bundan sonraki aşamalarda sistemdeki düzenleme ve dosya gönderme işlemleri için gerekli olacaktır.

ŞİMDİ “DOSYA GÖNDER” sekmesine tıklayıp DOSYANIZI YÜKLEYİNİZ. Bunun için:  

 • Öncelikle başvurularınızın Word formatındaki özetini hazırlamak için SÖZLÜ BİLDİRİ, Poster BİLDİRİ, ÇALIŞTAY-ATÖLYE word şablonunu bilgisayarınıza indirerek bu formatta oluşturunuz. Gönderi türleri ile ilgili detaylı bilgilere ve şablonlara https://ufbmek2021.mehmetakif.edu.tr/ kongre web sayfasındaki BİLİMSEL sekmesi altından ulaşabilirsiniz.
 • “Dosya Gönder” kısmına tıklayarak gönderi numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.  Dosyanızın Microsoft (.doc) veya Microsoft (.docx) formatlarından birisinde olduğundan ve format bölümünde doğru seçeneği işaretlediğinizden emin olunuz. Birden fazla dosya yüklediğinizde sisteme en son yüklediğiniz geçerli olacaktır. Yükleyeceğiniz dosya adı [Gönderi No]_[Gönderi Türü]_[İlk yazar Ad Soyad] şeklinde olmalıdır.

WORD DOSYALARINIZ İÇİN ÖRNEK DOSYA ADI: 

3_Bildiri_Derya DENİZ veya 20_Çalıştay-Atölye_Arslan KAYA

 • Gönderi Düzenle: "Gönderi Düzenle" kısmına tıklayıp gönderi numaranız ve kayıt oluştururken belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Başvurularınız ile ilgili düzenlemelerinizi gönderilerinize hakem ataması yapılana kadar yapabilirsiniz. Gönderi düzenlemenin tamamen kapatılacağı tarih kongre web sayfasındaki önemli tarihler sekmesinde belirtilen 18 Nisan 2021 dir.
 • Dosyaları Gör: Gönderdiğiniz dosyaları bilgisayarınıza indirerek kontrol etmek için “Dosyaları Gör” kısmına tıklayınız ve gönderi numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
 • Durum Kontrolü: Başvurunuzun durumunu kontrol etmek için “Durum Kontrolü” kısmına tıklayarak gönderi numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.

Başvurularınız hakemler tarafından değerlendirilip kabul/ret durumu belirlendikten sonra e-posta adresine güncelleme yapıldığına dair e-posta iletilecektir.